054-2544904      

הנהלת חשבונות לעסק – מה חשוב לדעת?

ניהול פיננסי מקצועי כולל הרבה יותר ממעקב שוטף אחר הוצאות והכנסות. על שירותי הנהלת חשבונות לעסק לכלול התנהלות נכונה מול רשויות המס וקרנות הפנסיה בישראל (כולל דיווח), ייעוץ מקצועי לקבלת החלטות חכמות, ניהול ספקים, שירותי חשב שכר, עיבוד שכר ועוד.

ניהול חשבונות על פי החוק

החוק בישראל קובע לכלל העסקים חובת ניהול חשבונות בהתאם לנהלים אחידים, חד משמעיים וברורים. יש להקפיד על סדר בניהול החשבונות, הפקת הדוחות הנדרשים והגשת דוחות חודשיים ושנתיים לרשויות המס בהתאם ללוח הזמנים הקבוע בחוק. אי עמידה בנהלי החוק משמעה קנסות כספיים. הדרך הטובה ביותר להנהלת חשבונות יעילה ומקצועית לעסק היא שירותי הנהלת חשבונות מקצועיים הניתנים על ידי מנהל חשבונות המשמש גם יועץ מס. הליווי המקצועי חיוני מרגע הקמת העסק ועד לרגע בו תחליטו לסגור את העסק.

ניתן לראות קשר ישיר בין מידת ההצלחה של העסק לבין הדרך בה מנוהלים ספרי החשבונות ונכתבים דוחות המס. חברות גדולות מעסיקות בעצמן מנהלי חשבונות במשרה מלאה, שגרת העבודה שלהן מחייבת זאת. שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ הם הפתרון של העסקים העצמאיים שאינם זקוקים למנהל חשבונות במשרה מלאה. שירותי מיקור החוץ מאפשרים קבלת שירות מקצועי של ראיית חשבון וייעוץ מס מבלי להעסיק עובד נוסף.  

הנהלת חשבונות כפולה – מה אומר החוק?

כל חברה הפועלת בישראל מחויבת במערכת הנהלת חשבונות כפולה, בה ישנה חובת רישום של כל פעולות הכספים המתבצעות בעסק. שיטה זו נותנת תמונת מצב ברורה של הכנסות, הוצאות, התחייבויות, תזרים ונכסים בכל רגע נתון.

ניהול חשבונות אונליין

חיפוש מהיר אונליין יגלה לכם תוכנות המבטיחות ניהול חשבונות פשוט ומהיר אונליין בשיטת עשה זאת בעצמך. רגע לפני שאתם ממהרים להעביר את הנהלת החשבונות שלכם אל תוכנות ברשת, חשוב לזכור כי מדובר בתחום רגיש בו לכל טעות עלולה להיות השפעה משמעותית. את חישובי המיסים שלכם, ניהול תזרים המזומנים וחישוב השכר, תרצו להפקיד בידיים טובות של יועץ מס מקצועי, מנוסה, אדיב ואחראי – יועץ מס שידאג לכם.

שירותי שכר לעסקים בראש שקט


השכר המשולם בכל חודש לעובדים הוא ללא כל ספק הוצאה כספית משמעותית בעבור כל עסק. בעוד הוצאות אחרות נבדקות בקפידה ומנוהלות בדקדקנות, עסקים רבים מקלים ראש בחשיבות בדיקת השכר לניהול מקצועי של התשלומים. שירותי שכר לעסקים הם הזדמנות להעביר את ניהול השכר כולו לידיים מקצועיות. מיקור חוץ של תחום השכר יאפשר קבלת ייעוץ מקצועי, שירות מלא לניהול קפדני של השכר על פי חוק, דוחות מפורטים, הכנה של תלושי השכר לעובדים, ניהול תשלומים לרשויות המס, העברת של המשכורת לחשבונות הבנק של העובדים ועוד.

השנים האחרונות הביאו בשורה של טובה של פיתוח אל התחום. תוך תוספת של חובת הפרשות לקרנות בכל משכורת, שילוב פרטים כמו אחזקת טלפון או אחזקת רכב בתלושי השכר וחוזי העסקה מורכבים, חישוב השכר הפך למקצוע של ממש. ללא ידע נרחב בדיני עבודה, חוקי המס של ישראל (לעתים גם במדינות אחרות) ורקע פיננסי, קשה יהיה לבצע את עבודת חישוב השכר בצורה יעילה, חוקית ונכונה.

הרבה יותר מרק הפקדה ב-10 לחודש

שירותי שכר לעסקים ניתנים תוך התחייבות למענה מקצועי ואדיב. בעלי העסקים נהנים מייעוץ בנושא דיני עבודה, הסברים על תשלומי שעות נוספות על פי חוק, מענה לשאלות בנושא נהלי פיטורין ותשלום פיצוי פיטורין. השירות כולל הרכבת תלושי שכר בהתאם להסכמי ההעסקה של העובדים ובהתאם לחוקי מדינת ישראל. מעקב צמוד אחר הפקדות לקרנות, ניכויי חובה ותשלומים לרשויות המס יתבצעו בהתאם לחוק ובהתאם לחוזה ההעסקה של כל עובד.

על מנת לאפשר לכם להתמקד רק בניהול העסק ללא כל דאגה בתחום השכר, גם ההפקדה של השכר אל חשבונות הבנק של העובדים נכללת בשירותי השכר. השירות כולו מלווה בהפקת דוחות המאפשרים לבעלי העסק מעקב אחר המתרחש. הקפדה על רמה גבוהה של מקצועיות יחד עם ביקורת הדוקה מבטיחות מינימום טעויות. שירותי שכר משרתים את טובת המעסיק וטובת העובד בו זמנית. שגיאות בחישוב השכר פוגעת גם במעסיק וגם בעובד.

לסיכום:

הדרך לניהול שכר בראש שקט ללא טעויות וללא איחורים בתשלומים לרשויות המס מתחילה בשירותי שכר במיקור חוץ. רוב בעלי העסקים כבר משתמשים בשירותי מיקור חוץ לניהול השכר, מייעלים את הפעילות העסקית וגם חוסכים בעלויות. 

טואול - בניית אתרים באינטרנט