054-2544904      

מהי ביקורות שכר ואיך נערכים לקראתה

בדיקות שכר מתבצעות בצורה מקיפה וקפדנית תוך בחינת כל רכיבי השכר של כל העובדים בחברה. את הביקורת מבצעים בצורה יזומה לטובת איתור של טעויות וסיכום נתונים, או בהתאם לדרישה של הרשויות. ביקורת שכר חיונית בארגון לטובה תיעוד חוקת העבודה, בדיקת אפשרות לחיסכון בתשלומי החובה, הערכת עלויות לקראת העלאות בשכר לעובדים, מעקב אחר סיכונים בתחום השכר.

השכר לעובדים הוא הוצאה משמעותית ניכרת בכל עסק. בדיקה מקצועית המתבצעת לשכר חיונית על מנת להבטיח ניהול נכון של הכספים, איתור טעויות, ניתוח הנתונים והערכת עלויות לקראת שינויים עתידיים הכרוכים בגידול הפעילות.

ביקורת שכר על פי חוק

בעבור תאגידים, עמותות וחברות גדולות, ביקורת שכר היא דבר שבשגרה. הביקורות מתבצעות על ידי משרדי רואי חשבון הפועלים מטעם הרשויות. על מנת להבטיח השלמת מהירה של הביקורת ללא חשיפה של ליקויים, מקפידים העסקים הגדולים לבצע בעצמם ביקורות יזומות. הביקורת מתבצעת בעמותות מתוך מטרה לוודא התנהלות בהתאם לחוק וקידום נכון של מטרות. לאור התמיכה הממשלתית בעמותות, בדיקות ביקורת שכר הן כלי לפיקוח ומעקב אחר שימוש נאות בכספי הציבור. 

מדוע כדאי לבצע בדיקות ביקורת לשכר?

פעמים רבות אנו טועים לחשוב כי תחום השכר עובדים הוא לא תחום אותו יש לבקר ולבדוק. חשוב לדעת כי דווקא בתחום השכר קיימים סיכונים משמעותיים לכשלים. הדרך בה תשלום השכר החודשי מתבסס על נתונים קבועים שלא נבדקים בכל פעם מחדש יוצרת סיכון משמעותי לעבירה על חוק, חוסר בשכר העובדים וביצוע תשלומים מיותרים.

בדיקת הביקורת חיונית לתשלום מלא של שכר לכלל העובדים על פי חוק, איתור טעויות של מערכות שכר ומערכות דיווחי שעות, מעקב אחר פעילויות של העובדים בהתאם לנהלי החברה. בדיקה יזומה של השכר בעבור כלל העובדים תהיה הזדמנות להקדים לטפל בבעיות לפני שיהפכו לתביעות הפרת זכויות עובדים.

בדיקת השכר בעבור כל עובד תתבצע תוך בחינת הסכם ההעסקה את מול הנחיות החוק ותלוש השכר. יש לבדוק את בסיס השכר, תשלום ימי חופשה וימי מחלה, החזר נסיעות, ימי הבראה, הפרשות לקרנות, תשלמי מס חובה, ניכויים שוטפים בגין ארוחות/מתנות, ניכויים בעבור רכב חברה, בונוסים ועוד.

 

טואול - בניית אתרים באינטרנט